Siparişleriniz 24 Saatte Kargoda Siparişleriniz 24 Saatte Kargoda Siparişleriniz 24 Saatte Kargoda Siparişleriniz 24 Saatte Kargoda

Sömürüsüz Bir Dünya İçin

Kitapta sömürüsüz bir dünyanın mümkün olabileceğini, bu hedefe varmak için öncelikle buna, K. Marks'ın "bütün ülkelerin işçileri birleşin" şiarını temel alan bir sınıf sendikası oluşturmakla başlanması gerektiği vurgulanmakta ve sömürüsüz bir toplumun olabileceği, doğadan verilen örneklerle kanıtlanmaya çalışılmaktadır. Aynı zamanda toplumsal sistemlerin tarihsel seyri örneklerle anlatılmaya çalışılmaktadır.
Yine sömürüsüz toplum hedefine varmak için öncelikle meslek esaslı bir demokrasinin inşa edilmesi gerekliliği, tek kişinin yönetimi yerine işçi ve emekçilerin iradesini temsil eden temsilci konseylerinin yönetimi inşa edilmelidir. Burada kentleri temsil eden vekillerin oluşturduğu meclis yerine üretim esaslı genel meclis ve kent konseyleri önerilmektedir.
Bu öneriler sendikacılık konusunda birçok mücadeleden geçerek deneyim kazanmış bilge sendikacı İsmet Hoca tarafından seminer şeklinde anlatılmaktadır. Aklımızdan geçen birçok soru semineri izleyenler tarafından İsmet Hoca'ya sorulmuş ve İsmet Hoca bu sorulara bilimsel yöntemlerle kanıtlayıcı yanıtlar vermiştir. Seminerde İsmet Hoca işçi sınıfını birleştirecek olanın partiler değil, işçi iradesine dayanan sınıf sendikaları olacağını da kanıtlamaya çalışmaktadır.
Sınıf mücadelesi verme iddiasındaki her sendika önderinin, her işçinin ve sistemden memnun olmayan her aydının okuması gerekli bir kitap.

Devamını Oku
Trendkitap Fiyatı :
312,00 TL
218,40 TL
%30indirim
En geç 22 Haziran Cumartesi günü kargoda!
Adet
Hızlı Gönderi
Güvenli Alışveriş
İade ve Değişim
Benzer Ürünler
Yükleniyor...