Siparişleriniz 24 Saatte Kargoda Siparişleriniz 24 Saatte Kargoda Siparişleriniz 24 Saatte Kargoda Siparişleriniz 24 Saatte Kargoda

Lübab Özelinde Külli Kaideler

İslam fıkıh literatüründe oluşan küllî fıkıh kâideleri, Kur'an ve sün­net nasslarından süzülen genel prensiplerdir. Bu prensipler çoğu zaman müctehidin işini kolaylaştırıyor, konuların hızlı bir şekilde çözülmesine ön ayak oluyordu. Bu durum günümüzde de devam etmekte, dini soru­lara muhatap olan müftü, vaiz ve imamlara arz edilen konu hakkında dini hükmü vermede ışık tutmakta, onlara bir fıkıh bakış açısı kazan­dırmaktadır.

Fıkıh melekesi kazandıran bu özlü kuralların, Meydani'nin Lübab kitabında ne denli yer aldığını, işlenen konularda kullanılan küllî kâide ve örneklerini ortaya koymak için bu çalışmayı yapmayı kararlaştırdık. Bu yapılan çalışmadan maksat zikredilen küllî kuralların kaynakları, kaynaklarından nasıl çıkarıldıklarını ortaya koymak değildir. Bilakis bu kuralların bu eserde ne kadar kullanıldığını dolayısıyla işlevselliğini göstermektir. Ancak biz eserde tespit ettiğimiz kâidelerin anlaşılır ol­ması için fazla derinliğine inmeden özlü bir şekilde açıklamayı uygun gördük.

Devamını Oku
Trendkitap Fiyatı :
125,00 TL
112,50 TL
%10indirim
En geç 25 Haziran Salı günü kargoda!
Adet
Hızlı Gönderi
Güvenli Alışveriş
İade ve Değişim
Benzer Ürünler
Yükleniyor...